Pudry mineralne coraz częściej goszczą w kosmetyczkach Polek. Ta grupa kosmetyków przedstawia wiele zalet, które zastaną docenione już przy pierwszym wykonanym makijażu. W powszechnej opinii panuje jednak przekonanie, że kosmetyk ten jest stosunkowo kłopotliwy w nakładaniu. Jak to wygląda w praktyce? Sprawdźmy to!

Charakterystyka pudru mineralnego

Już na wstępie warto zaznaczyć, że nałożenie pudru mineralnego nie nastarcza większych problemów, niż ma to miejsce w przypadku kosmetyków syntetycznych. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia. Wynika to z faktu, że kosmetyk mineralny ma nieco inną strukturę niż syntetyczny odpowiednik. Inna też jest jego funkcja. Tego typu pudry mineralne nie służą do maskowania niedoskonałości cery. Ich rola sprawdza się do uwydatniania naturalnego makijażu (czyli wykonanego z użyciem kosmetyków ekologicznych) lub do zapewnienia ochrony delikatnej skórze. Jak zatem używać mineralnego pudru?

Aplikacja na sucho

Puder mineralny możemy nakładać na sucho przy użyciu pędzla typu flat top. Jet to akcesorium o zwartym i gęstym włosiu zakończonym płasko. Zanim jednak naniesiemy puder przy użyciu pędzla, trzeba właściwie przygotować skórę.

Cera przed aplikacją musi być dobrze nawilżona i odżywiona, aby właściwie przyjąć kosmetyk. W przygotowaniu cery pomogą tonik i krem z naturalnych składników. W przypadku stosowania mineralnego pudru liczy się naturalność, dlatego możemy zrezygnować z bazy albo wybrać tę mineralną.

Przed rozpoczęciem aplikacji, odsypmy sobie potrzebną ilość kosmetyku na wieczko. Dzięki temu unikniemy nałożenia zbyt wiele pudru na twarz. Przed aplikacją warto strzepnąć z pędzla nadmiar proszku. Nakładanie pudru mineralnego zaczynamy od czoła. Aplikujemy go kolistymi ruchami, przechodząc do policzków, brody i lekko muskając nos.

Nakładanie pudru mineralnego na mokro

Puder mineralny możemy aplikować również na mokro. Wówczas zyskuje lepszą przyczepność i dokładniejsze krycie. Najprostszym sposobem na nałożenie pudru mineralnego na mokro jest zwilżenie pędzla wodą termalną. Nabiera się mokrym akcesorium niewielką ilość kosmetyku. Później pewnymi, okrężnymi ruchami aplikuje się proszek na skórę.

Istnieje też drugi sposób. Należy odsypać odrobinę pudru na wieczko i wymieszać go z wodą termalną. W przypadku aplikacji kosmetyku na mokro lepiej sprawdzi się pędzel z zaokrągloną końcówką.

Trzeba pamiętać, że jeśli używamy pudru mineralnego w kamieniu, stosowanie metody na mokro okaże się utrudnione. Nie należy dodawać wody do kosmetyku bezpośrednio, dlatego że może szybko stracić on swoje właściwości.

Pudry mineralne cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego je pokochałyśmy? Dlatego, że powstają z naturalnych i bezpiecznych dla skóry składników. Pudry mineralne nie zawierają konserwantów. W wielu przypadkach mogą być stosowane przez alergików i osoby o bardzo wrażliwej cerze. Wiedząc, jak je nakładać i jakich narzędzi przy tym używać, możemy stworzyć make-up dający ładny, naturalny efekt i idealnie podkreślić swoją urodę.

Kategorie: Uroda

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *