W drogeriach i sklepach internetowych z kosmetykami niemal co sezon pojawia się nowość podbijająca serce kupujących. Nie inaczej jest w tym roku. Przynajmniej kilku kosmetykom udało się zdobyć miano przełomowych, a jednym z nich jest czarne mydło. Jego nazwa brzmi dość tajemniczo, mamy jednak do czynienia z kosmetykiem, którym warto się zainteresować nie tylko dlatego, że nazywa się naprawdę ciekawie.

Czarne mydło – co to za kosmetyk?

Czarne mydło jest naturalnym kosmetykiem powstającym w procesie gotowania wcześniej zmiażdżonych czarnych oliwek oraz oliwy z oliwek. Oba składniki gotowane są w specjalnych kadziach aż do momentu, w którym dojdzie do odparowania całej znajdującej się w nich wody. Gęsta pasta nie przypomina ani dostępnych w sprzedaży mydeł białych, ani ich kolorowych odpowiedników. Co ciekawe, jej kolor nie zawsze jest czarny. Tu kluczowe znaczenie okazuje się mieć kolor samych oliwek wykorzystanych do przygotowania mydła. Jeśli więc czarne mydło jest takim jedynie z nazwy, nie oznacza to wcale, że mamy do czynienia z kosmetykiem zepsutym.

Co wyróżnia czarne mydło na tle innych kosmetyków?

Czarne mydło ma oryginalną konsystencję, kolor i zapach, należy więc do grupy kosmetyków, których nie da się przeoczyć. Mylą się jednak osoby przekonane, że właśnie takie są źródła jego popularności. Wymagający odbiorcy doceniają przede wszystkim to, co jest w stanie trwale wpłynąć na ich wygląd, a czarne mydło znakomicie wywiązuje się z tego zadania. Tym, co zwraca na nie uwagę w pierwszej kolejności jest to, że mamy do czynienia z kosmetykiem przyjaznym alergikom oraz osobom zmagającym się z atopowym zapaleniem skóry. Lista zalet czarnego mydła jest jednak znacznie dłuższa. Warto wspomnieć w tym kontekście, że kosmetyk:

  • usuwa nadmiar sebum z twarzy eliminując problem jej mało estetycznego „świecenia się”,
  • pozwala na nawilżenie i dotlenienie skóry,
  • wykazuje się działaniem rozjaśniającym, co czyni go cennym wsparciem w walce z przebarwieniami,
  • nie zapycha porów mających tendencję do rozszerzania się, może być więc stosowane w codziennej pielęgnacji bez obaw o to, że efektem ubocznym okaże się obecność nowych zaskórniaków,
  • przyspiesza gojenie się zmian skórnych,
  • działa przeciwzapalnie.

Entuzjaści czarnego mydła zachęcają do jego stosowania także dlatego, że mówimy o kosmetyku o właściwościach wygładzających. Być może nie pozbędziemy się zmarszczek tylko dlatego, że sięgnęliśmy po nie, jest jednak bardziej niż pewne, że te pierwsze ulegną spłyceniu. Warto też wspomnieć, że czarne mydło spodoba się nie tylko paniom, ale również panom. Ci ostatni mogą cieszyć się jego właściwościami stosując je jako żel po goleniu.

Czarne mydło w praktyce

Gdy wiemy już, czego możemy spodziewać się po czarnym mydle, powinniśmy zadać pytanie o to, jak wykorzystać je w praktyce. Sposobów jest co najmniej kilka. Entuzjastki tego kosmetyku podpowiadają, że sprawdzi się znakomicie jako pasta wykorzystywana podczas demakijażu twarzy. Czarne mydło pozwala na szybkie i skuteczne pozbycie się resztek kosmetyków kolorowych. Jakby tego było mało, nie podrażnia, a jego użycie nie jest skomplikowane. Kosmetyk może być także bazą domowej maseczki oczyszczającej, a także sposobem na peeling twarzy o skuteczności porównywalnej z tą, jaka charakteryzuje peeling mechaniczny.

Kategorie: Uroda

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *