Masło kawowe to produkt, który stosunkowo niedawno zadebiutował na rynku kosmetycznym. Zaliczany jest jednak do tych, które nie potrzebowały wiele czasu, aby stać się hitami. Jeśli więc ktoś nie wie jeszcze, jak i kiedy można je stosować – trudno o lepszą okazję do zdobycia podstawowej wiedzy na ten temat.

Masło kawowe – co to właściwie jest?

Masło kawowe jest naturalnym produktem pochodzenia roślinnego. Powstaje dzięki tłoczeniu na zimno nasiona Arabiki i to właśnie brak rafinowania sprawia, że zachwyca wielością składników odżywczych, które są w stanie przysłużyć się nie tylko skórze, ale również włosom.

Nietrudno się domyśleć, że w jego składzie dominuje kofeina, a kosmetologia już od lat zachwyca się jej właściwościami. Nie jest to jednak wcale jedyny składnik sprawiający, że masło kawowe spotyka się z dużym uznaniem. Wśród wielu wartościowych składników wymieniane są: kwas foliowy, kwas palmitynowy, karoteny, roślinne fitosterole i witamina E.

Czego się spodziewać po maśle kawowym?

Lista właściwości masła kawowego jest wcale nie mniej imponująca niż lista jego składników. Na pierwszy plan wysuwa się to, że jest ono w stanie ujędrniać i nawilżać skórę. Nie bez znaczenia są jednak również jego właściwości zmiękczające, przeciwzmarszczkowe, a nawet przeciwzapalne, co powinno w szczególny sposób zainteresować osoby ze skórą skłonną do trądziku. Masło kawowe jest znane także z tego, że napina skórę i przeciwdziała obrzękom. W jego skład wchodzi kofeina, nie zaskakuje więc to, że ma też właściwości wyszczuplające pozwalając na skuteczne rozprawienie się z cellulitem. Lista nie byłaby kompletna, gdybyśmy nie wspomnieli o tym, że może świetnie chronić skórę przed niekorzystnym wpływem, jaki wywierają na nią wolne rodniki.

Masło kawowe w praktyce

Właściwości masła kawowego imponują, czy jednak będziemy umieli je wykorzystać? Okazuje się, że nie jest to wcale trudne zadanie. Można je stosować samodzielnie, masło kawowe sprawdza się jednak doskonale także jako dodatek do innych kosmetyków, w tym także tych przygotowywanych w domowym zaciszu.

Najbardziej naturalnym zastosowaniem jest to w charakterze kosmetyku do walki z cellulitem i różnego rodzaju obrzękami. Masło kawowe może być jednak również znakomitym kremem pod oczy rozprawiającym się z opuchlizną i cieniami. Można stosować je także jako zamiennik balsamu do ciała, a nawet – pomadki do ust, przyda się więc w okresie jesienno-zimowym, gdy wymagają one znacznie większej troski niż w czasie innych pór roku.

W tym miejscu warto przypomnieć, że choć masło kawowe kojarzy się przede wszystkim z pielęgnacja ciała, jest również coraz popularniejszym kosmetykiem do włosów. Można nakładać je nie tylko na włosy, ale i na skórę głowy. Stosowane jako maska nie tylko poprawia ukrwienie cebulek, ale i wzmacnia je, staje się więc kosmetykiem niezawodnym wtedy, gdy zależy nam na szybszym wzroście włosów. Stosowane regularnie może też zmniejszyć intensywność ich wypadania.

Dla kogo masło kawowe?

W przeciwieństwie do wielu innych kosmetyków, masło kawowe może być stosowane bez względu na to, z jakim rodzajem cery mamy do czynienia. Nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby sięgać po nie nawet mając cerę wrażliwą. Co warte podkreślenia, jest to doskonały przykład kosmetyku, który powinien przypaść do gustu nie tylko kobietom, ale również mężczyznom. Ci ostatni coraz częściej podkreślają, że sprawdza się znakomicie nie tylko jako preparat do golenia, ale i jako kosmetyk do stylizacji brody.

Kategorie: Uroda

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *