Na liście naturalnych olejów budzących rosnące zainteresowanie kupujących, to olej kokosowy jest tym, który cieszy się szczególnie dużą popularnością. W mediach często opisuje się go jako przykład kosmetyku idealnego lub niemal idealnego. Nic więc dziwnego, że rośnie zainteresowanie tym, na ile prawdziwe są tak pozytywne opinie na jego temat.

Jak wykorzystuje się olej kokosowy?

O oleju kokosowym mówi się, że jest doskonałym kosmetykiem pielęgnacyjnym. Podkreśla się przy tym, że może wpływać korzystnie nie tylko na wygląd naszej skóry, ale również włosów. Na jego dzisiejszą popularność z pewnością w znaczącym stopniu wpłynęło to, że jest on olejem o mocy nawilżającej. Stosowany regularnie na noc może wygładzać zmarszczki zmniejszając ich widoczność. Oczywiście, nie mówimy w tym przypadku o natychmiastowym efekcie, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że jest on widoczny dość szybko, a do tego – wyjątkowo spektakularny.

Nie tylko skuteczna walka ze zmarszczkami sprawia jednak, że nie brakuje osób zainteresowanych praktycznym zastosowaniem oleju kokosowego. Okazuje się, że słoik oleju kokosowego przydaje się również tym osobom, które są skazane na prowadzenie nierównej walki z rozstępami. Co ciekawe, może być on też doskonałym remedium na blizny. Z pewnością nie usunie ich, możemy być jednak pewni, że przyczyni się do ich rozjaśnienia. Innym, mniej typowym zastosowaniem dla oleju kokosowego jest stosowanie go w charakterze naturalnego balsamu do ciała. Wystarczy, że nałoży się go na mokrą skórę bezpośrednio po wyjściu spod prysznica, a efekty jego działania szybko będą doskonale widoczne. Plusem balsamu z oleju kokosowego jest także jego niezwykły zapach.

Właściwości oleju kokosowego

Analizując skład oleju kokosowego można zauważyć, że niemal w 50 procentach jest to kwas laurynowy. To właśnie dlatego wiele uwagi poświęca się właściwościom przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym oleju, a także jego skuteczności w walce z innymi drobnoustrojami. Tu warto wspomnieć choćby o drożdżakach, a nawet gronkowcu, choć – oczywiście – stosowanie oleju w przypadku tak poważnych dolegliwości nie może zastępować wizyty u lekarza.

Innym ciekawym spostrzeżeniem dokonanym przez naukowców jest to, które odnosi się do budowy pojedynczych cząstek oleju kokosowego. Okazuje się, że budowa każdej z nich wykazuje duże podobieństwo do tej, jaka charakteryzuje proteiny włosowe. Właśnie w ten sposób tłumaczy się najczęściej korzystny wpływ oleju zarówno na procesy regeneracyjne, jak i wzmacniające związane tak z włosami, jak i z samą skóra głowy. Również obecność witaminy E w tym oleju sprawia, że powinien zainteresować osoby chcące poprawić kondycję włosów. Ma ona właściwości nawilżające i regenerujące, okazuje się przy tym, że wspiera warstwę lipidową znajdującą się na skórze głowy. Zmniejsza tendencję naskórka do łuszczenia się, a co za tym idzie – przyczynia się do zmniejszenia problemów z łupieżem.

Jak stosować olej kokosowy?

Olej kokosowy jest uważany za szczególnie interesujący kosmetyk także dlatego, że nie ma jednego tylko sposobu, w jaki mógłby być stosowany. Można wykorzystywać go samodzielnie nakładając na całe ciało. Jest jednak również znakomitą bazą do tworzenia domowych kosmetyków stając się choćby podstawą dla peelingu z solą morską i cukrem. Co ciekawe, w połączeniu z sodą oczyszczoną może być stosowany nawet jako skuteczny antyperspirant.

Kategorie: Uroda

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *