Inflacja rośnie, a wraz z nią rosną też nasze wydatki. Jeśli nawet wcześniej kontrolowanie domowego budżetu było dość trudnym zadaniem, dziś z pewnością nie ukrywamy przerażenia próbując go okiełznać. Na szczęście, nie oznacza to wcale, że jesteśmy pozbawieni wsparcia. Jeśli posiadamy telefon komórkowy z systemem Android, bez trudu zainstalujemy na nim przynajmniej kilka aplikacji, które sprawią, że nasze finanse staną się zdecydowanie bardziej przejrzyste. Poniżej te, które wydają się najbardziej interesujące.

Gdzie są moje pieniądze?

Aplikacja Gdzie są moje pieniądze ujmuje nie tylko swoją nazwą, ale również listą funkcjonalności. Jej autorzy stworzyli ją przede wszystkim po to, aby kontrolować codzienne wydatki. Jeśli mamy dość notowania ich na oddzielnych, ciągle gubionych kartkach albo w pliku Excel, do którego dostęp jest ograniczony, teraz możemy wprowadzać je do telefonu komórkowego. Telefon zawsze mamy pod ręką, zapisanie tego, na co właśnie wydaliśmy pieniądze, nie powinno więc zająć nam wiele czasu. Oryginalny system statystyk sprawia, że z łatwością prześledzimy wydatki i odkryjemy, na co przeznaczamy najwięcej pieniędzy. Może się okazać, że już po kilku dniach korzystania z aplikacji uda nam się znaleźć pierwsze obszary pozwalające nam na oszczędzanie.

Ceneo

Zakupy w Internecie nie są już dla nikogo zaskoczeniem. Są znacznie wygodniejsze niż te, które robi się w klasycznym sklepie, można przy tym robić je dokładnie wtedy, gdy ma się na nie ochotę, co również jest ich atutem. W wielu poradnikach możemy też przeczytać, że zakupy internetowe są świetnym pomysłem na oszczędzanie. Teoretycznie, tak właśnie jest, w praktyce jednak wielu osobom zdarza się przepłacać, bo ulegając wrażeniu okazji, zapominają, jak ważne jest sprawdzenie danej oferty w co najmniej kilku sklepach. Na szczęście, są aplikacje, które są w stanie zrobić to w naszym imieniu, a jedną z nich jest aplikacja Ceneo. Plusem korzystania z Ceneo jest nie tylko możliwość zaoszczędzenia dużych pieniędzy. Wiele osób podkreśla również to, jak dużym atutem aplikacji jest jej intuicyjna obsługa.

Listonic

W poradnikach kierowanych do osób, które dopiero uczą się oszczędzania, często pojawia się sugestia, aby nie wychodzić z domu bez gotowej listy zakupów. Jak już wspomniano, notowanie jej na kartce, zwykle nie jest efektywne. Aplikacja w telefonie sprawdza się znacznie lepiej. Jej plusem jest także możliwość udostępniania list zakupowych innym użytkownikom. Ułatwia to robienie zakupów, jest też doskonałym rozwiązaniem, gdy zależy nam na tym, aby włączyć innych domowników w pracę na rzecz domu.

Fuelio

Rosną rachunki, rosną ceny, a jednym z wydatków, nad którymi szczególnie trudno zapanować są koszty, jakie ponosimy kupując paliwo. Na szczęście, na liście aplikacji, które można zainstalować w telefonie znajdziemy i takie, które śledzą w naszym imieniu ceny na stacjach paliw pomagając nam w ustaleniu, gdzie w danym momencie można zatankować najtaniej. Jeśli sporo jeździmy, aplikacja pozwala na spore oszczędności odczuwane już podczas pierwszego miesiąca korzystania z niej. Jej plusem jest także to, że można zapisywać na niej daty i miejsca tankowania.

Too Good To Go

Czy oszczędzanie musi wiązać się z rezygnacją z jedzenia posiłków na mieście? Choć ich ceny rosną, nie mówimy wcale o jedynym scenariuszu możliwym do zaakceptowania. Dzięki aplikacji Too Good to Go można jeść najsmaczniejsze potrawy w mieście płacąc zaledwie ułamek ich ceny. Aplikacja powstała z myślą o osobach, które nie chcą dopuścić do marnowania żywności, warto więc zainteresować się nią także próbując rozpocząć życie w duchu zero waste.

Dojedź.pl

Nawet starając się kupować paliwo jak najrzadziej, należy liczyć się z tym, że będzie ono sporym wydatkiem. Jeśli więc musimy jeździć do pracy samochodem, dlaczego nie mielibyśmy zabierać w podróż innych osób pokonujących tę samą trasę i na tym zarabiać? Dzięki aplikacji dowiadywanie się o tym, kto jedzie w tym samym kierunku, co my, jest wyjątkowo proste.

Kategorie: Lifestyle

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *