Turyści z całego świata odwiedzają Polskę i zachwycają się różnorodnością tutejszych krajobrazów oraz wielością zabytków. My sami często jesteśmy nastawieni sceptycznie do tego, co może zaproponować nam nasz kraj. Kilka najbliższych weekendów można przeznaczyć na to, aby to zmienić, zwłaszcza że liczba miejsc zasługujących na odwiedzenie jest imponująca, a każde z nich zasługuje na to, aby nazywać je miejscem co najmniej wyjątkowym.

1. Kaszuby

Kaszuby przez lata były uważane za obszar znajdujący się na marginesie tras turystycznych w Polsce. Powoli zaczyna się to jednak zmieniać. To region ciekawy nie tylko architektonicznie, ale również kulturowo, a przebywanie na jego obszarze będzie z pewnością nie lada gratką dla miłośników historii. Plusem Kaszub jest także to, że składają się z niewielkich ośrodków turystycznych. Można więc zwiedzać je nie obawiając się tłumu gości napierających na nas z każdej strony.

2. Mazury

W przeciwieństwie do Kaszub, Mazury już od lat kuszą turystów. Ci z Mazowsza przyznają nawet, że gdyby tylko mogli, spędzaliby nad jeziorami każdy weekend. Ponownie mamy do czynienia z terenem nie tylko atrakcyjnym turystycznie, ale i rozległym – idealnym zarówno dla miłośników gwarnych imprez, jak i samotnych spacerów wśród przyrody. Największą atrakcją Mazur pozostają, oczywiście, jeziora – idealne zarówno dla amatorów kąpieli, jak i dla osób uprawiających sporty wodne. Wiele osób odwiedzających ten region jako turyści, w pewnym momencie marzy o pozostaniu tu już na zawsze.

3. Gdańsk

Gdańsk to chyba największy konkurent Krakowa do miana najpiękniejszego miasta Polski, bo rzeczywiście – jest miejscem magicznym. To największe miasto na polskim wybrzeżu, coś dla siebie znajdą tu więc wszyscy – zarówno entuzjaści imprezowego weekendu, jak i osoby marzące o wypoczynku na lonie natury. Gdańsk to również miasto ciekawe architektonicznie, wypełnione miejscami ważnymi dla historii Polski i Europy. Często można usłyszeć więc, że weekend spędzony w tym mieście to, mimo wszystko, zdecydowanie za mało.

4. Karpacz

Weekendowa wizyta w Karpaczu to świetna okazja, aby przypomnieć sobie, że Polska jest krajem, który ma prawo zachwycać także te osoby, które nie są wyłącznie miłośnikami historii. Polskie góry są znane jako jedne z piękniejszych w Europie, a Karkonosze cieszą się szczególnie dużą popularnością, bo są przyjazne także tym osobom, które nie przepadają za wspinaczką wiążącą się z dużym wysiłkiem. Karpacz jest klimatyczną, niewielką miejscowością, która jest urokliwa bez względu na porę roku.

5. Kraków

Choć popularność Gdańska rośnie, to Kraków ciągle jest uważany za najpiękniejsze z polskich miast. Weekendowy wypad może być więc świetną okazją do tego, aby móc samemu zająć stanowisko w tej sprawie. Kraków kusi nie tylko zabytkami, które rozpalą wyobraźnię najmłodszych i najstarszych turystów. To także miasto szalonego życia nocnego i wyjątkowo interesujących miejsc, w których można naprawdę dobrze zjeść. To także miasto, które nieustannie odkrywa przed turystami kolejne niespodzianki. Każdy pobyt w nim może być więc inny.

6. Zamek Książ

Weekend w zamku? Dlaczego nie? Zamek Książ jest nie tylko budowlą doskonale zachowaną, ale również obdarzoną wyjątkowo interesującą historią. To właśnie tu urzędowała piękna księżna Daisy, która trafiła na polskie ziemie aż z odległej Anglii. Życie Daisy nie było usłane różami, o nim samym oraz o jej wpływie na Książ i jego okolicę najlepiej posłuchać jednak już na miejscu. Podczas spaceru po zamku i przylegających do niego ogrodach z pewnością poznamy niejedną zajmującą historię.

7. Puszcza Kozienicka

Pomiędzy Radomiem i Wisłą znajduje się jeden z najciekawszych parków krajobrazowych w Polsce znany jako Puszcza Kozienicka. Być może nie jest on aż tak dobrze znany jak inne pozycje z naszej listy, istnieje jednak wiele mocnych argumentów świadczących o tym, że w najbliższym czasie może się to zmienić. Pobyt w parku z pewnością zachwyci nie tylko osoby, które nade wszystko kochają przyrodę. Dziesiątki ścieżek dynamicznych z pewnością zachwycą także miłośników turystyki – nie tylko pieszej, ale również rowerowej.

8. Pieniny

Jeśli, z różnych powodów, nie chcemy wybrać się na weekend w Karkonosze, być może zainteresują nas Pieniny – piękne góry przemawiające do wyobraźni ze Szrenicą jako punktem wypadowym oraz malowniczymi szczytami na czele z dostojną Sokolicą. Pieniny są już nieco bardziej wymagające, nadal jednak są atrakcją nie tylko dla doświadczonych amatorów gór, ale i dla osób, których kondycja pozostawia wiele do życzenia. Są też ciągle górami, które nie są tak oblężone jak Tatry, panuje w nich więc specyficzna, dość intymna atmosfera.

9. Wrocław

Bez względu na to, jaką mamy porę roku i jaka jest aktualnie pogoda., wizyta we Wrocławiu nie powinna nas rozczarować. To jedno z tych miast, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Czeka na nas jeden z najpiękniejszych rynków w Polsce, niemal legendarny ogród zoologiczny oraz dziesiątki malowniczych mostów prowadzących z jednego brzegu Odry na drugi. Piękny Wrocław zasługuje na zainteresowanie także dlatego, że jest miastem z niezwykła, burzliwą, ale wciągającą historią.

Kategorie: Lifestyle

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *