Święta wielkanocne, pogodne i radosne, stają się jeszcze piękniejsze wtedy, gdy zyskują wyjątkową oprawę. Choć staramy się przenosić przynajmniej część aktywności na zewnątrz, nadal to wielkanocny stół jest miejscem, przy którym przez kilka szczególnych dni koncentruje się życie rodzinne. Warto więc zadbać o to, aby prezentował się niepowtarzalnie.

Obrączka-zajączek nie tylko dla osób utalentowanych manualnie

Jeśli do tej pory wydawało się nam, że ozdoby na stół wielkanocny są zarezerwowane dla osób ze zdolnościami plastycznymi, z pewnością nadszedł już czas na to, abyśmy zweryfikowali swoje przekonanie. Nawet, jeśli nie posiadamy szczególnych umiejętności, możemy przygotować oryginalną ozdobę na stół. Co więcej, możemy przygotować ją w duchu less waste korzystając z… rolki po zużytym papierze toaletowym. Oczywiście, przyda nam się także kawałek tkaniny w jednym z typowych wiosennych kolorów, pomponik (może być pozostałością po czapce zimowej, której trzeba było się pozbyć, bo nie przetrwała kolejnego prania), krem biurowy oraz klej przeznaczony do klejenia na gorąco. Praca nad zajączkiem nie powinna zająć nam więcej niż 15 minut. Co więcej, wszystkie czynności poza klejeniem na gorąco można powierzyć młodszym dzieciom, którym przecież pomaganie przy świątecznych przygotowaniach daje szczególnie wiele radości.

Jajko w trójwymiarze

Na wielkanocnym stole z pewnością nie zabraknie pisanek. Nie oznacza to jednak, że nie możemy uzupełnić ich o jajko w trójwymiarze wykonane z papieru. Ponownie mamy do czynienia z dekoracją stołu, z której wykonaniem poradzimy sobie nawet, jeśli plastyka nigdy nie była naszym ulubionym przedmiotem. Ponownie też możemy liczyć na wsparcie młodszych domowników. Ci ostatni z pewnością ułatwią nam też skompletowanie produktów niezbędnych do skonstruowania trójwymiarowego jajka, bo powinny znaleźć nie tylko kolorowe kartki z bloku, ale również zszywacz. Przyda nam się również kawałek wstążki, ten jednak możemy pożyczyć z zasobów przeznaczonych do pakowania świątecznych prezentów.

Sama praca nad jajkiem nie jest trudna. Wystarczy, że wytniemy jego kształt z kartonu, a następnie połączymy ze sobą cztery jajka wykorzystując do tego zszywacz. Potem pozostaje już tylko pozginać je, na górze powiesić wstążkę, a jajka umieścić nad stołem. Nie jest to może zbyt wymagająca ozdoba, możemy mieć jednak pewność, że będzie się prezentować efektownie.

Stół zdobiony winietkami

Nawet, jeśli w naszym domu nie obowiązują sztywne zasady określające miejsca, jakie powinni zajmować domownicy, przygotowanie dekoracyjnych winietek ma sens. Będą ciekawymi ozdobami stołu, a jednocześnie staną się pamiątką, która można będzie zabrać ze sobą po świętach. Najprostsze winietki można wykonać z serwetek do ciasta i drewnianych klamerek. Przydadzą się również kolorowe pisaki, które wykorzystamy do umieszczania na serwetkach imion gości. Nietrudno się domyślić, że o ile zapięcie serwetki na klamerce można wykonać samodzielnie, pisanie imion warto powierzyć dzieciom. Jeśli damy im do dyspozycji zestaw pisaków, na winietkach najprawdopodobniej znajdą się też kolorowe jajka, kurczaczki i inne elementy kojarzące się nam ze świętami wielkanocnymi.

Kategorie: Lifestyle

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *