Turyści, którzy chcą wybrać się na pierwszy urlop poza Europę, bardzo często wybierają właśnie podróż do Tajlandii jako swój pierwszy krok w nieznane. Trudno się im dziwić. Ten piękny kraj znany jest przecież również właśnie jako miejsce przyjazne cudzoziemcom. Można więc liczyć nie tylko na niezwykłe widoki i egzotyczne zwyczaje, ale i na autentyczną życzliwość ze strony miejscowej ludności. Oczywiście, wyjazd do tak odległego państwa rodzi też pewne wątpliwości. Warto zapoznać się więc z garścią podstawowych informacji na jego temat.

Pytanie o zdrowie

Osoby, które wybierają się do Tajlandii, nie są wolne od obaw. Te najpoważniejsze dotyczą przy tym zdrowia. Nie od dziś wiadomo, że w egzotycznych warunkach łatwo zachorować. Co więcej, lista chorób jest wyjątkowo długa. Malaria i denga to nazwy słusznie budzące obawy. Warto jednak pamiętać, że do niemal każdej informacji dotyczącej Tajlandii należy podchodzić z dystansem i nie inaczej jest właśnie w odniesieniu do tych, które odnoszą się do naszego zdrowia. Choć nie każdy jest skłonny w to uwierzyć, Tajlandia jest jednym z najbezpieczniejszych krajów egzotycznych. Osoby, które wyjeżdżają na azjatyckie wakacje nie muszą nawet decydować się na żadne specjalne szczepienia. Nie należy też obawiać się lokalnej służby zdrowia. Być może zasady, na jakich jest organizowana, odbiegają nieco od tych, do jakich przyzwyczailiśmy się w Polsce, ona sama jest jednak na tyle solidna, że zasługuje na polecenie. Co więcej, w aptekach nie brakuje leków, których nazwy wcale nie będą brzmieć obco dla turystów z Polski.

Co będziemy jeść?

Skoro nie musimy martwić się o zagrożenie chorobami, które są egzotyczne dla Polaków, czas zadać sobie pytanie o lokalną kuchnię. W wielu częściach świata turyści nie wspominają najlepiej kontaktu z nią, rodzi się więc pytanie o to, jak sytuacja przedstawia się w tym azjatyckim kraju. Na szczęście, również w tym wypadku nie ma mowy o rozczarowaniu. Co więcej, z pewnością osoby uważające, że kuchnia jest jedną z największych zalet Tajlandii, wcale nie przesadzają! Oczywiście, musimy liczyć się z tym, że wiele smaków będzie dla nas egzotycznych, nie powinniśmy mieć jednak poważniejszych problemów z dostosowaniem się do nowego dla nas menu. Warto zresztą podkreślić, że Tajlandia jest rajem dla smakoszy także dlatego, że zdecydowanie nie jest tu drogo. Jedzenie jest też sprzedawane naprawdę wszędzie.

Transport w Tajlandii

Każdy turysta ma nieco inną wizję wypoczynku. Co przy tym charakterystyczne, większość osób udających się do Tajlandii nie przepada za ograniczaniem się do jednego tylko miejsca pobytu. Mówimy o ciekawym, różnorodnym kraju, nic więc dziwnego, że może nam się marzyć zwiedzanie. I tu możemy liczyć na pozytywne zaskoczenie. Do każdego miejsca wartego odwiedzenia można dostać się bez poważniejszych trudności, a mocną stroną Tajlandii jest stosunkowo tani transport publiczny. Nie zawsze jest on najwygodniejszy, należy też liczyć się z tym, że nie będziemy pokonywać kolejnych odcinków w szalonym tempie. Nie powinniśmy jednak narzekać na jego ceny, a nawet – na punktualność. Niczym niezwykłym nie są też w Tajlandii wypożyczalnie samochodów. Jeśli więc chcemy podróżować na własnych zasadach i nie obawiamy się poruszania się po lokalnych drogach, z pewnością nie będziemy mieli trudności ze znalezieniem auta idealnego dla siebie. Chcąc dostać się na wyspy możemy też spodziewać się naprawdę tanich lotów.

Kategorie: Lifestyle

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *